Chcesz doświetlić mieszkanie? Pomyśl o oświetleniu meblowym

Nie możesz znaleźć ulubionej koszuli w szafie, bo jest za ciemno? Irytuje Cię sięganie do głębokich, zacienionych szafek? Ten poradnik jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego gdzie i jak warto stosować oświetlenie LED.

Gotowanie, sprzątanie, czytanie i praca po ciemku to nic przyjemnego. Na szczęście, nowoczesne systemy oświetleniowe można stosować praktycznie w całym domu. Co więcej, montaż taśm i opraw jest bardzo łatwy i każdy da sobie z nim radę.

Trzy w jednym

Zapomnijmy o cięciu kabli, lutowaniu, niestykających przewodach i migoczącym świetle. Teraz wystarczy połączyć taśmę LED z włącznikiem i podłączyć go do zasilacza, aby już po chwili cieszyć się oświetloną przestrzenią np. pod szafką kuchenną. Taką oprawę podwiesza się pod szafką lub półką, a taśmę instaluje się w profilu. Jeżeli punkty świetlne są widoczne na blacie, dopiera się odpowiednią wysokość profilu, pamiętając, że głębokość oprawki musi być większa od rozstawu diod oraz klosz musi być mleczny – Systemy oświetlenia meblowego Häfele LOOX LED to prostota instalacji, wygoda i estetyka – zauważa Maciej Wikorejczyk, ekspert ds. oświetlenia LED w firmie Häfele. – Oparte na łatwych w montażu modułach, dodają klimatu w kuchni, doświetlają blaty i pozwalają lepiej dostrzec to, co kryją kuchenne szafki i szuflady – wymienia.

Technologia LED ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w sypialni, salonie, łazience, spiżarniach i pomieszczeniach gospodarczych. Rozświetli nawet najciemniejsze miejsca i zakamarki w domu, mieszkaniu czy garażu. Z łatwością można je zamontować w głębokich szafkach, szufladach, pod schodami lub w szafkach narożnych.

 

Nie szukaj po omacku

Taśmy okazują się idealne, gdy chodzi o bezpośrednie i równomierne oświetlenie mebli. Montuje się je we wnękach, na półce za łóżkiem, pod szafką w salonie i kuchni lub w głębokich półkach w szafie w garderobie. Można je skracać i łączyć z rozmaitymi profilami aluminiowymi. Taśmy można stosować także jako oświetlenie orientacyjne. Obszar zastosowań poszerzają łączniki narożne i klipsowe.

Wachlarz sposobów użycia systemów LED jest szeroki. Na przykład oprawa Häfele LOOX LED 2051 równomiernie oświetla każdą powierzchnię roboczą w kuchni. – Systemy są uniwersalne i funkcjonalne. W niektórych oprawach punkty świetlne LED są niewidoczne, zamocowanie jest ukryte pod nakładaną ramką oprawy, a oświetlenie można przyciemniać – dodaje Maciej Wikorejczyk.

Do oświetlania miejsc do przechowywania różnorakich przedmiotów i ciemnych narożników doskonale nadaje się prostokątna oprawa akumulatorowa sterowana sensorowo Häfele LOOX LED 9004. Dwa tryby pracy czujnika ruchu optymalizują zastosowanie w każdej sytuacji. Oprawy akumulatorowe sprawdzą się także w szufladach i wnękach. Przy montażu wystarczy je tylko nasunąć na płytę montażową.

Czytaj i ładuj

W sypialni rewelacyjnie sprawdza się elastyczna oprawa ze stacją ładowania USB (LOOX LED 2034), którą można przymocować wkrętami do drewna w które są w zestawie. Dzięki niej wieczorna lektura ulubionej książki stanie się jeszcze przyjemniejsza. – Zapewnia nie tylko oświetlenie punktowe w dwóch poziomach jasności, lecz dzięki dwóm zintegrowanym portom USB umożliwia jednoczesne ładowanie telefonu i tabletu. Z pewnością znajdzie stosowanie także w wielu domowych biurach – zaznacza Maciej Wikorejczyk.

Dzięki funkcjonalnemu oświetleniu z łatwością znajdziesz ulubioną książkę na regale,  płytę z muzyką na półce lub koszulę w szafie. Oświetlenie oferuje różne temperatury barwy, dlatego znajdzie zastosowanie także w domowym kąciku biurowym czy miejscu nauki.

 

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach i ponad 160 tys. klientów na całym świecie. 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.