Daj się zainspirować

Drewno, kamień, tekstylia – inspiracją do stworzenia niespotykanego wzoru papieru dekoracyjnego może być niemal wszystko. Zobacz kilka fascynujących przykładów.

 

Wszystko co nas otacza ma swoją historię, jest na czymś wzorowane. Wystarczy jedno spojrzenie, jeden element, aby móc się zainspirować i stworzyć coś zupełnie nowego. Takie są też dekory Interprint, które fascynacje czerpią ze świata natury i otaczającego nas piękna.

Comfy, to wzór inspirowany rattanem. Ułożone względem siebie równolegle i prostopadle witki tworzą układ geometryczny, ale pełen dynamiki. Utrzymanie kolejnych pasm w różnych odcieniach sprawia, że wzór ten, choć tak wydawałoby się „ułożony”, jest niezwykle frapujący i zaskakujący. Równie interesujący jest dekor Newton. Drewno sosnowe, na którym jest wzorowany charakteryzuje się bowiem bogatym i różnorodnym usłojeniem. Powierzchnia dekoru wygląda, jakby była niedokładnie wyszlifowana, co sprawia, że mamy ochotę dotknąć go, by sprawdzić czy faktycznie jest szorstki. Poza rysunkami Newton zachwyca również formą, ponieważ wygląda, jakby był złożony z małych klepek. To ciekawa alternatywa dla gładkich i jednolitych dekorów.

Scratchy to kreatywny dekor o nietypowym wzorze, w dwóch odcieniach szarości – gołębim i grafitowym. Cechą charakterystyczną dekoru są różnorodne kreski i plamki wyglądające tak, jakby ktoś je wyskrobał (wyskreczował). Scratchy to dekor nowoczesny, który doskonale sprawdzi się także we wnętrzach stylizowanych na industrialne. Wymieniając dekory kreatywne, o nieoczywistych wzorach nie można zapomnieć również o Terrazzo. To delikatny, ale też bardzo energetyczny wzór. Białe tło dekoru jest sceną dla graficznie przedstawionych kamyków , tworzących unikatowe, wielobarwne formacje. Dekor o niespotykanej dynamice  jest odpowiedzią na powracający do łask wzór kultowego lastryko.

 

www.interprint.com