Drzwi S1200 w wersji składanej to tegoroczna nowość Raumplus

Na styczniowych targach imm Cologne 2018 marka Raumplus zaprezentowała premierowo drzwi S1200 w wersji przeznaczonej do niewielkich pomieszczeń. 

Nowość Raumplus wyróżnia się nietypowo rozwiązanym sposobem otwierania. Część skrzydeł składana jest w harmonijkę, a pozostałe otwierają się klasycznie na zewnątrz. Składany sposób otwierania wymagał zastosowania innowacyjnych rozwiązań. W tym wypadku skrzydła poruszają się po górnym torze, a do stabilizowania ich ruchu służą magnesy zainstalowane w dolnej listwie oraz dolnym profilu skrzydeł.

W systemie S1200 znajdują się również skrzydła otwierane klasycznie, które zamocowane są na dwóch zawiasach typu pivot.

Mieszany sposób otwierania drzwi zaprojektowany został z przeznaczeniem do małych pomieszczeń. W łazience drzwi będą idealne do zamknięcia szafy z pralką, ręcznikami i kosmetykami. Zastosować je również można w wysokiej zabudowie kuchennej. Nowość jest też idealnym rozwiązaniem w przypadku wąskich wnęk, do których nie pasują drzwi przesuwne.

Wysokie walory estetyczne nowemu systemowi nadaje aluminiowa rama o szerokości zaledwie 12 mm, inspirowana delikatnymi obramieniami zdjęć i obrazów. Opracowana przez Raumplus geometria profilu zapewnia wyjątkową stabilność konstrukcji. Dzięki temu para przesuwnych skrzydeł ma maksymalny wymiar 275 x 150 cm, natomiast pojedyncze klasycznie otwierane skrzydło 275 x 75 cm.

W ramach stosowana jest anoda w jasnym lub ciemnym brązie, czarna lub srebra, a także lakiery w kolorze z palety RAL. Natomiast jako wypełnienie wybrać możemy różnego rodzaju szkło lub płytę. Drzwi S1200 każdorazowo produkowane są na wymiar, zatem możemy mieć pewność, że będą zawsze idealnie dopasowane.

 

Nowe drzwi składane S1200 zostały zauważone przez branżę jeszcze przed targami IMM 2018 i zdobyły nominację do nagrody „Stylepark Selected imm Cologne 2018”. www.raumplus.pl