FORTE otwiera fabrykę płyt wiórowych

Ukończono pierwszy etap jednej z największych inwestycji polskiego biznesu w ostatnich latach i największego przedsięwzięcia w historii Spółki

 

Firma FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A., polski lider produkcji mebli do samodzielnego montażu, otworzyła dziś fabrykę płyt wiórowych w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest to pierwszy etap inwestycji o łącznej wartości ponad 700 milionów złotych. Do 2020 roku w kolejnych etapach powstanie piąta fabryka mebli FORTE, pod budowę której wmurowano dziś  kamień węgielny.

 

Kompleks przemysłowy w Suwałkach to największe przedsięwzięcie w historii Spółki oraz jedna z największych inwestycji polskiego biznesu w ostatnich latach. Dzięki wchodzącej w jego skład fabryce płyt wiórowych, FORTE, jako jedyny polski producent mebli, będzie korzystać wyłącznie z materiałów własnej produkcji. Inwestycja ta pozwoli na zaspokojenie w 100% zapotrzebowania firmy  na surową płytę wiórową.

 

Fabryka płyt wiórowych, której docelowa produkcja dzienna wyniesie 1 500 m³ płyty, jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji w branży meblarskiej w całej Europie, zarówno jeśli chodzi o wysoką jakość produktu jak i standardy pro – środowiskowe. Najnowszej generacji płyta wiórowa produkowana w Suwałkach zdecydowanie wyróżnia się na tle płyt konkurencji. Ze względu na zastosowane nowoczesne technologie oczyszczające, takie jak np. elektrofiltry, standardy ekologiczne fabryki, dotyczące np. emisji substancji do powietrza, z dużym zapasem spełniają obecne normy ochrony środowiska.

 

Otwarta dziś fabryka płyt wiórowych to dla nas bardzo ważna inwestycja, kluczowa także dla branży meblarskiej, stanowiąca wartość zarówno dla regionu, jak i całej polskiej gospodarki. Stajemy się w tym momencie jedyną polską firmą w sektorze meblarskim, która będzie samowystarczalna, jeśli chodzi o zaopatrzenie w podstawowy materiał do produkcji naszych mebli. Jestem dumny z tego przedsięwzięcia także dlatego, że tworzymy nowe miejsca pracy i przyczyniamy się do rozwoju Suwałk i całego regionu. – powiedział podczas uroczystego otwarcia Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu FABRYK MEBLI „FORTE” S.A.

 

 

O FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A.

FORTE to czołowy polski producent mebli do samodzielnego montażu. Spółka powstała w 1992 roku, a w 1996 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie SA. Obecnie FORTE posiada pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych w Polsce zlokalizowanych w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce. Całkowita powierzchnia produkcyjna wszystkich polskich fabryk wynosi 143 tys. m², zaś powierzchnia magazynowa 103 tys. m². Każdego roku Spółka wprowadza do oferty ponad 1 400 nowych wzorów. FORTE to także jeden z największych polskich eksporterów – Spółka sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach świata (poprzez sieć ponad 4,5 tys. odbiorców-partnerów biznesowych), a 85 proc. całej produkcji trafia za granicę. Produkcja FORTE w 2017 r. wyniosła  3,5 mln sztuk mebli, a wartość sprzedaży –  1 096 mln zł.