Henkel producentem wiodących poliuretanowych klejów topliwych dla branży meblarskiej

Poliuretanowe kleje topliwe stają się coraz bardziej popularne w branży meblarskiej. Dzięki swojej gamie produktów TECHNOMELT PUR Henkel stał się wiodącym producentem reaktywnych klejów topliwych PU utwardzanych wilgocią. W oklejaniu krawędzi nowoczesnych mebli ważna jest przede wszystkim jakość połączenia.

Gama topliwych klejów PUR Henkla

 

Kupując meble, klienci zwracają szczególną uwagę na wysoką jakość elementów z materiałów drewnopochodnych. Oprócz standardu wykonania, kolorystyki oraz efektów 3D jednym z najważniejszych aspektów oklejania krawędzi jest atrakcyjny wygląd połączenia. Oczywiste jest, że krawędzie muszą być trwale wykończone i odporne na zużycie oraz rozerwania.


Oklejanie krawędzi przy pomocy reaktywnych topliwych klejów poliuretanowych oferuje więcej korzyści niż inne metody. Kleje topliwe zapewniają wiele korzyści technicznych i estetycznych – bardzo cienką, wysoko wytrzymałą i trwałą spoinę klejową odporną na wilgoć i wysokie temperatury oraz aplikację niewielkiej ilości produktu (niska gramatura), przez co kleje Technomelt PUR stały się preferowaną alternatywą w stosunku do innych metod dostępnych na rynku.