HUB – Interprint Interior Festival już wkrótce

Niebawem, a mianowicie 14 listopada, rozpoczyna się HUB – autorski Festiwal Architektury Wnętrz firmy Interprint. To dwa dni, w czasie których będzie można obcować z ludźmi mającymi wpływ na kreowanie designu, a to wszystko w malowniczej scenerii niemieckiego Essen.


HUB odbędzie się w tym roku po raz pierwszy, zastąpił on dotychczasowy event Furniture Days. Festiwal odbędzie się w wyjątkowym miejscu, we wspomnianym już, niemieckim Essen, a dokładnie w budynku SANAA, który uważany jest za arcydzieło architektury i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To przestrzeń łącząca dziedzictwo przemysłowe z nowoczesnością. Jest to idealna lokalizacja na tak niezwykłe wydarzenie.

Kształtując przyszłość architektury wnętrz

HUB to „punkt centralny”, w którym gromadzone są wszystkie istotne informacje. Myślą przewodnią Festiwalu Architektury Wnętrz Interprint jest umożliwienie spotkania się ludziom, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem wystroju wnętrz. Spotkania będą one miały interaktywny charakter – najważniejsza będzie dyskusja i wymiana myśli. Goście będą mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami świata sztuki, nauki, przemysłu i architektury. We współpracy z siedmioma firmami partnerskimi, takimi jak Technocell Dekor, Hornschuch, Rehau, Hueck, Sesa, Flai, MKT, Arcade, zespół Interprint przedstawi punkt widzenia dotyczący aranżacji wnętrz, kładąc szczególny nacisk na obszar mebli, podłóg, architektury oraz projektowania oświetlenia.

Wymiana myśli i dyskusja

Ogromne doświadczenie Interprint i wielokrotne nagrody za organizację tego typu wydarzeń, pozwoliły stworzyć Festiwal HUB, w ramach którego, będzie można doświadczyć niepowtarzalnej synergii myśli i innowacyjnych idei. Właśnie tu, na dwóch piętrach wystaw, będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami, wzorami i modnymi kolorami, a także wymienić swoje spostrzeżenia z ekspertami Interprint. Na scenie HUB głos zabiorą eksperci w dziedzinie projektowania wnętrz, projektanci, naukowcy, architekci, dziennikarze, blogerzy i zespół projektowy Interprint Design. Swój wkład w to wydarzenie będą mieli m.in. prof. Timo Rieke (Hawk Hildesheim), Raphael Gielgen (VITRA GMBH), Studio Besau Marguerre, Antonia Schmitz (Craftifair), prof. Dipl.–Ing. Sabine Keggenhoff (Keggenhoff I Partner), Massimo Iosa Ghini (Iosa Ghini Associati), Barbara Busse (Future + You) i zespół projektowy Interprint: Salvatore Figliuzzi, Maurizio Burrato, Daniel Heitkamm. Interprint stworzy także możliwość korzystania z technologii AR, która łączy świat rzeczywisty z tym generowanym przez komputer w czasie rzeczywistym. Bezsprzecznie będzie to dwudniowe święto designu.