Jakie szuflady warto mieć w kuchni?

Dobry system szuflad, z odpowiednio dopasowanymi relingami, wkładami i matami antypoślizgowymi to najlepsza metoda na miejsce do przechowywania  i porządek w kuchni.

 

Dobra organizacja pracy to podstawa. Również w kuchni

Klucz do maksymalnego zagospodarowania przestrzeni w kuchni leży w sprytnym systemie przechowywania sprzętu i zapasów. Im mniejsza kuchnia, tym większe znaczenie dobrego systemu szuflad z wszelkiego rodzaju przegrodami i wkładami na sztućce. Warto pamiętać też o relingach – optycznie podwyższają szufladę i pozwalają na wygodne przechowywane większych przedmiotów, dodatkowo wspierają wysokie fronty. Tę samą rolę pełnią podwyższenia.

Prawdziwa funkcjonalność naszej kuchni to zbiór wielu z pozoru drobnych szczegółów. Nawet najpiękniejsze meble wymagają systemu, który pozwoli maksymalnie je wykorzystać – mówi Michał Kichler z firmy Häfele, od lat będącej w czołówce dostawców akcesoriów budowlanych i meblowych w Polsce.

Zapędzamy do przegrody

Brak miejsca na sprzęty, luźno rzucone akcesoria kuchenne i sztućce – wszystko to potrafi odebrać radość z gotowania nawet największym zapaleńcom. Odpowiedzią na to są uniwersalne wkłady na sztućce. Dzięki możliwości przycinania dopasujemy je do każdej szuflady. W modnym teraz kolorze antracytowym i ze zintegrowaną powierzchnią antypoślizgową utrzymają w porządku wszystkie niezbędne akcesoria.

Bardzo przydatne są też maty antypoślizgowe – zapobiegają przesuwaniu się elementów wewnątrz mebli i pomagają utrzymać czystość – wystarczy je wyciągnąć i przemyć. Najlepsze są te, które można dociąć do wymiaru szuflady. Powszechnym problemem jest znalezienie odpowiedniego miejsca na wyższe sprzęty typu mikser czy blender. W tym celu warto pomyśleć o relingach – pozwolą zoptymalizować wysokość szuflady.

 

Wkład własny

Producenci, rozumiejąc nasze indywidualne potrzeby, coraz częściej oferują produkty nie tylko z regulacją szerokości, ale też w niestandardowych wymiarach. I tak na przykład, dzięki wkładom do wysokich szuflad utrzymamy „w ryzach” chybotliwe butelki i otwarte paczki z makaronem. Ciekawym udogodnieniem są też słupki do podtrzymywania talerzy, dzięki którym naczynia nie przesuwają się w trakcie otwierania. Tę samą rolę pełnią coraz bardziej popularne wkłady na słoiczki z przyprawami oraz stworzone z myślą o bezpieczeństwie domowników bloki na noże.

Jakie szuflady?

Odpowiedź na to jest zawsze jedna – dobrze zaprojektowane. Technologia i jakość wykonania są niezbędne, jeśli w szufladach przechowujemy większe zapasy.

Przechowywanie zapasów i kuchennych sprzętów może być uciążliwe, stąd nasz pomysł na szuflady Moovit MX. Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu przestrzeni i prostym ściankom wewnętrznej strony szuflady zmieścimy więcej i wygodniej – mówi Michał Kichler.

System wsparcia

Jednym z najważniejszych elementów szuflad są prowadnice. Muszą być niezawodne, jeśli w szufladach zamierzamy przechowywać spore zapasy i ciężkie sprzęty. Przy zakupie mebli do kuchni warto więc pytać o maksymalny udźwig – musimy upewnić się, że szuflady „udźwigną ciężar” naszych pomysłów. – Moovit MX wyposażone zostały w prowadnice Matrix z hamulcem siły zamykania, które zachowują sztywność przy pełnym wysuwie i dużym obciążeniu, nawet do 70 kg – podkreśla Michał Kichler.

Oczywiście nie każda szuflada musi mieć tak ogromną pojemność. Warto jednak przeanalizować nasze indywidualne potrzeby i zaopatrzyć się w meble, w których pomieścimy zapasy i kuchenne akcesoria. Wszelkiego rodzaju wkłady, maty i relingi pozwolą nam to wszystko odpowiednio zorganizować.

 

 

 

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach i ponad 160 tys. klientów na całym świecie. 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.