Kolekcja RAUVISIO – atut w ręku stolarza

Montuj to sam – czyli nowy laminat od REHAU, który zaskoczy Cię łatwością obróbki.

Gdyby pokazać laikowi nowoczesny polimerowy materiał wykorzystywany w produkcji mebli, spotykany w wysokiej klasy hotelach, ośrodkach sportowych, a przede wszystkim w niebanalnie urządzonych mieszkaniach i zapytać o opinię dotyczącą możliwości obróbki, zapewne spodziewałby się on konieczności zastosowania odpowiednich narzędzi i specjalistycznego warsztatu. I zdziwiłby się, gdyby usłyszał, że efektowny laminat szklany RAUVISIO crystal lub jego odmiana dająca wrażenie większej głębi – RAUVISIO brilliant mogą być… obrabiane za pomocą zwykłych narzędzi stolarskich, bez problemów podświetlane przez standardowe systemy np. LED-owe, czy nawet intarsjowane.

Laminat szklany RAUVISIO, czyli szkło polimerowe lub – jak to chętnie mówią projektanci wnętrz – sprytne szkło, świetnie imituje tradycyjny materiał: nadaje się na fronty mebli, do wykończenia wnęk i pokrycia ścian. Jednak od szkła różni się zdecydowanie wytrzymałością, aż dziesięciokrotnie większą i nieporównywalnie łatwiejszymi możliwościami obróbki i montażu. Dlatego można go zastosować tam, gdzie meble mają być jednocześnie efektowne, ciekawe, jak i wytrzymałe – czyli np. w kuchni, gdzie wykonanemu z laminatu niestraszne będą przypadkowe uderzenia.

RAUVISIO zaskakuje jeszcze innymi walorami. Jest odporny na działanie słońca, temperatury, wilgoci, brudu, czy uszkodzeń fizycznych. Tym samym może stać w słonecznej kuchni, wystawiony na ekspozycję promieni słońca i nie zmieni z czasem odcienia. Nie zżółknie, nie odkształci się i po latach będzie można spokojnie dobrać kolejne moduły mebli, bez obaw o ich odcień. Dzięki gładkiej i nieporowatej polimerowej powierzchni brud nie ma się gdzie „zaczepić”. Jedna szmatka z mikrofibry, użyta co jakiś czas do pojedynczego przetarcia, zapewni utrzymanie mebli w czystości. A jeśli chcemy zmienić wygląd naszej kuchni nie musimy obawiać się długiego i kosztownego remontu. Aby zastąpić polimerowym laminatem glazurę wystarczy ultracienka wersja RAUVISIO o grubości jedynie 4 mm, którą z powodzeniem nałożymy na stare płytki.

A przy okazji higieny. Z paneli ze szkła laminowanego można tak samo łatwo usunąć odciski palców, co w kuchni ma znaczenie, a także ślady po pisaku do tablic, którym… nawet można zrobić w wybranym miejscu notatki, czy zostawić miłą widomość dla innych domowników zamiast karteczek samoprzylepnych. Po prostu – jesteśmy w kuchni, gotujemy, a musimy szybko zapisać numer telefonu, czy ważne spostrzeżenie, a nie możemy wyjść z pomieszczenia – RAUVISIO crystal posłuży wtedy jako tablica, którą później można łatwo umyć.
Warto też zatrzymać się przy wspomnianej łatwości obróbki. Wszelkie prace przy szklanym laminacie RAUVISIO można prowadzić przy pomocy klasycznych narzędzi stolarskich. Docięcie do wymaganych rozmiarów, czy kształtów, przygotowanie otworów pod okucia czy uchwyty, wprowadzenie elementów w technice intarsji – to wszystko jest możliwe dla stolarza i nie wymaga specjalistycznej bazy narzędziowej. Tak samo drobne poprawki, możliwe są do wykonania w miejscu montażu.

Co więcej, panele o grubości 2,0 mm, składające się z barwionego kopolimeru styrenu, przezroczystej warstwy PMMA oraz odpornego na zarysowania lakieru UV, dostępne w wersji matowej i wysokopołyskowej, mają tak dobre właściwości, że można je zaginać, do uformowania wymaganego kształtu. Do tego warto sięgnąć po jeden z dwóch wzorów obrzeży: dwustopniowego RAUKANTEX visions, w którym zastosowanie warstwy przeźroczystej pozwala uzyskać efekt filigranowej szklanej płyty lub RAUKANTEX color, który znakomicie imituje szkło dzięki sfazowaniu krawędzi pod kątem 45°.

 

Źródło: Rehau.pl

 

Dostępne w Firmie Drewit Kraków http://www.drewit.krakow.pl/

Dodaj komentarz