Moda na taupe

Kolor wyjątkowo trudny do opisania w każdym tego słowa znaczeniu.

Łączy on zarówno odcienie brązu, jak i szarości. Ale dzięki wielu możliwościom połączeń ma wszechstronne zastosowanie. Prawdopodobnie z tego powodu, aktualnie jest tak popularny, że zaczyna zastępować biel.

Można podjąć próbę opisania koloru taupe, jednak nawet osoby zajmujące się kolorami zawodowo mają z tym trudności. Niezależnie od tego, czy chodzi o odcienie takie jak ciepły szary, bogaty kremowy, czy też odcienie magnolii i różu – w każdym z tych przypadków możemy mówić o kolorze taupe.

 

Jedno jest jednak pewne: taupe jest teraz na topie. Ten wyjątkowo trudny do opisania kolor wypiera kolory stosowane w branży meblarskiej, czyli biel, która często nadaje pomieszczeniom sterylny wygląd, a także chłodne odcienie szarości. Taupe wizualnie ociepla pomieszczenia, zarówno w wariancie ciemnym, jak i jasnym.

 

Dzięki wszechstronności i neutralnej palecie kolorów jednobarwnych taupe firmy EGGER doskonale współgra z różnymi reprodukcjami drewna i materiałów.

 

 

Moda na taupe

 

→      Modny kolor taupe zastępuje takie kolory jak biały i szary.

→      EGGER prezentuje swój asortyment nowoczesnych dekorów w tym kolorze: U790 Szary zimowy, U750 Szary jasny, U201 Szary krzemowy, U740 Szary ciemny, U752 Szary umbra.

→      Nazwa tej palety kolorów nawiązuje do odcieni futra kreta i pochodzi z języka francuskiego, w którym jest określana jako taupe [to:p].

→      Neutralna kolorystyka doskonale współgra z reprodukcjami drewna i materiałów.

Kolor taupe jest modny i zastępuje stosowaną w branży meblarskiej sterylną biel i chłodny odcień szarości.

Różne odcienie koloru taupe świetnie współgrają ze sobą oraz z reprodukcjami materiałów

Pasują do nich również reprodukcje drewna.

www.egger.com