Na dół? Postaw na szuflady

Z drzwiczkami czy szufladami? Odpowiedź na to pytanie w kontekście kuchennych szafek dolnych może być tylko jedna. Szuflady to rozwiązanie nie tylko wygodniejsze, ale i praktyczniejsze. Pozwolą maksymalnie wykorzystać kubaturę szafki i ułatwią codzienną pracę w kuchni.

 

Szafki dolne to podstawa kuchennej strefy przechowywania. Na ogół głębsze niż szafki górne, są i bardziej pakowne, i łatwiej dostępne. Jak maksymalnie wykorzystać ich pojemność? I jak komfortowo z nich korzystać na co dzień? W tym wypadku najprostsze i jeszcze do niedawna najczęstsze rozwiązanie – szafki z otwieranymi drzwiczkami nie są dobrą odpowiedzią.

Szuflady Comfort Box obejmują modele o różnych wysokościach (86, 140, 164 i 204 mm) i głębokościach. Szerokość każdorazowo wybieramy sami. Dostępność modeli frontowych i wewnętrznych (które można schować za jednym wspólnym frontem), pozwala na swobodę w projektowaniu kuchni. Comfort Box obejmuje również system organizacji wewnętrznej, który pozwala zachować ład w szufladzie. Co istotne – raz ustawiony system możemy później z łatwością modyfikować, swobodnie dostosowując go do przechowywanych produktów i zmieniających się oczekiwań.

 

Znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze są szuflady, a dokładniej systemy szuflad np. z oferty REJS. Każdy, kto choć raz korzystał z nich w kuchni, z pewnością to potwierdzi. Dzięki ich pełnemu wysuwowi z łatwością dotrzemy do wszystkich ułożonych w nich przedmiotów – nawet tych położonych na dole i w głębi. Nie musimy już – jak w przypadku zwyczajnych szafek, przesuwać i wyjmować wielu produktów w poszukiwaniu tego potrzebnego. Koniec z nurkowaniem, schylaniem się czy klękaniem. Całą zawartość szuflad mamy od razu w zasięgu wzroku i dłoni. Duże maksymalne obciążenie pozwala na przechowywanie w nich nawet ciężkich rzeczy, a dobre jakościowo prowadnice – płynny i cichy ruch.

 

Tak jak chcesz – dostosuj szufladę do siebie

Ale to nie wszystko. Proponowane przez REJS systemy szuflad – Comfort Box i Slim Box pozwalają na dostosowanie kuchni do potrzeb i przyzwyczajeń konkretnych użytkowników. Obejmują modele o różnych wysokościach (Comfort Box: 86, 140, 164 i 204 mm, Slim Box: 89, 121 i 185 mm) i głębokościach. Szerokość szuflad każdorazowo wybieramy sami. To ważna informacja, gdyż pozwala zaprojektować kuchnię idealną. Niewiele osób wie, że aby kuchnia była naprawdę wygodna, już na etapie tworzenia projektu zabudowy, warto się zastanowić co i gdzie chcemy i powinniśmy przechowywać.

Szuflady Slim Box sprawdzą się w kuchniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Wąskie boczki (o grubości zaledwie 13,4 mm) pozwalają na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie wnętrza szuflady, a tym samym – na zwiększenie jej pojemności. I to bez zmniejszenia ładowności. Obciążenie Slim Box może wynosić do 40 kg. Szuflady te są dostępne są w dwóch wersjach (frontowe i wewnętrzne). Do wyboru mamy trzy wysokości (89, 121 i 185 mm) i cztery długości prowadnicy o pełnym wysuwie.

 

I tak – dla przykładu – szuflada, w której chcemy przechowywać sztućce, czy drobne akcesoria powinna być płytka. Dobrze też, aby znajdowała się tuż przy strefie gotowania i przegotowywania posiłków. Podobnie zresztą jak szuflady z przyprawami i najczęściej używanymi przyborami. Szufladę z systemem segregacji śmieci najwygodniej zamontować pod zlewozmywakiem, zaś szuflady na zapasy – nieco z boku.

Szuflady, w których znaleźć się mają duże naczynia i garnki powinny być głębokie. Sięgamy do nich rzadziej, więc mogą być ułożone nieco niżej. Warto tu pokusić się o lekkie szuflady wykonane z drutu z ażurowym dnem. Planując miejsce na talerze warto zwrócić uwagę na dostępną od niedawana, nową propozycję REJS – szufladę z linii Variant Multi (do szafek o szer. 60, 80 i 90 cm). Ta wykonana z drutu szuflada, wyprofilowana jest tak jak tradycyjna ociekarka do naczyń. Tyle tylko, że odstawiając mokre miseczki i talerze nie musimy podnosić rąk i ryzykować zmoczenia mankietów. Dołączoną do zestawu aluminiową tackę można bez problemy wyjąć i umyć. Duży udźwig (30 kg) i prowadnica pełnego wysuwu z miękkim dociągiem gwarantują komfort pracy.

 

Wiele opcji

A co jeśli marzymy o kuchni minimalistycznej. O dużych frontach, których nie burzą uchwyty, ani niepotrzebne zdobienia? Czy musimy rezygnować z szuflad? Absolutnie nie. Zarówno Comfort Box, jak i Slim Box, dostępne są w wersji frontowej i wewnętrznej. Te drugie można schować za jednym wspólnym frontem. Miękki dociąg i opcjonalny push – open zwiększą komfort otwierania i zamykania, a także wyeliminują konieczność stosowania uchwytów.

Szuflady z wyprofilowanym organizerem na talerze z linii Variant Multi to wyśmienita alternatywa dla tradycyjnych ociekarek. I to nie tylko do kuchni pozbawionych górnej zabudowy. Umieszczenie ociekarki w dolnej szafce to wygodne i komfortowe rozwiązanie. Już nie trzeba podnosić mokrych dłoni i zastawy, a tym samym ryzykować moczenia rękawów. Szuflada przeznaczona jest do szafek o szer. 60, 80 i 90 cm.

Ci, którzy lubią porządek zdecydować się mogą ponadto na systemy organizacji. Relingi pozwolą praktycznie podzielić przestrzeń szuflady i utrzymać w niej ład. Wkłady na przyprawy ułatwią znalezienie odpowiednich ziół. Maty antypoślizgowe – uniemożliwią przesuwanie się przechowywanych opakowań…

Systemy szuflad to również recepta na zagospodarowanie dotychczas niewykorzystanego miejsca np. pod zlewozmywakiem. Specjalnie wyprofilowane modele, zostawiające lukę na syfon, to doskonałe miejsce na akcesoria do czyszczenia, lub zapas tabletek do zmywarki. Poza tym, jeśli tylko zechcemy – możemy zamienić szuflady w miejsce ułatwiające segregację śmieci: wystarczy tylko do głębokich szuflad wstawić pojemniki na odpady. Odpowiednie kosze – dostępne w różnych pojemnościach i układach, również znajdują się w ofercie REJS.

www.rejs.eu


REJS
to jedna z wiodących firm sektora akcesoriów meblowych w Europie. Specjalizuje się w produkcji elementów wyposażenia z drutu, stali i aluminium do nowoczesnej kuchni i garderoby. Niemal 25 lat doświadczenia, stabilna organizacja (ponad 600 zatrudnionych osób), rodzinne wartości i „know how” gwarantują firmie nieustanny rozwój i ciągłe doskonalenie produktów i usług.