Nowość Würth Polska: Prowadnica Dynapro do montażu na wieńcu lub przegrodzie poziomej i Nowość zawias Tiomos Night

Firma Würth Polska przedstawia nowy model znanych prowadnic Dynapro GRASS, do montażu dolnego – na wieńcu dolnym lub na przegrodzie poziomej. Zalety takiego rozwiązania to:

– możliwość realizacji projektów mebli z szufladami niezależnie od kształtu korpusu,

– możliwość realizacji projektów mebli z szufladami niezależnie od położenia boków czy przegród pionowych,

– możliwość tworzenia szerokich szuflad na dwóch kompletach prowadnic,

– duża sztywność prowadnic (klasa 40 kg) zapewniająca bezawaryjne funkcjonowanie szuflady,

– możliwość realizacji półek wysuwanych (minimalna przestrzeń wymagana do montażu półki przy płycie 16mm to 45mm).

Taki system montażu służy oczywiście do szczególnych przypadków projektowych. – Jest to klasyczny produkt rozwiązujący problem kilku szuflad w całym projekcie. Wielu stolarzy stosowało dotychczas do takich rozwiązań prowadnice kulkowe. Jednak w układzie „leżącym” prowadnice kulkowe tracą bardzo dużo ze swojej sztywności. Zależnie od prowadnicy należy przyjąć, że prowadnica kulkowa w położeniu leżącym oferuje ok 20-30 proc. swojej wytrzymałości. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest prowadnica Dynapro, która przy zmianie płaszczyzny mocowania, zachowuje parametry obciążeniowe klasycznego rozwiązania – mówi Tomasz Szymański, Product Manager Würth Polska.

Do prowadnic, do montażu na wieńcu możemy stosować wszystkie dostępne uchwyty montażowe szuflady z programu Dynapro:

– uchwyty 1D – do półek wysuwanych (regulacja położenie na wysokości)

– uchwyty 2D (regulacja położenie na wysokości, oraz regulacja wychylenia)

– uchwyty 3D (regulacja położenie na wysokości, na boki oraz regulacja wychylenia)

– uchwyty 4D (regulacja położenie na wysokości, na boki, na głębokość oraz regulacja wychylenia)

Parametry techniczne:

– pełny wysuw

– synchronizacja pracy segmentów prowadnicy (cicha praca)

– klasa obciążenia 40 kg

– hamulec Soft Close (ciche zamknięcie)

– dostępne długości : 400mm, 450mm, 500mm, 550mm

Prowadnica Dynapro do montażu na wieńcu nie jest kompatybilna z systemem Tipmatic Soft Close.

 

Art. z grupy F130 107 8…. Więcej informacji o produkcie można uzyskać od przedstawicieli handlowych Würth Polska, w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym.

 

 

Nowość Würth Polska: Tiomos Night

Tiomos Night to nowa wersja znanych zawiasów Tiomos, produkowanych przez należącą do Grupy Würth firmę Grass. Nowe zawiasy oferują wszystkie znane zalety Tiomosów:

– możliwość pracy frontów przy bardzo małych szczelinach (1mm),

– duże nałożenie front na korpus,

– hamulec ukryty w ramieniu,

– trzystopniowa regulacja siły hamowania.

Zawiasy są dostępne w wersji kolorystycznej czarny nikiel. Nowa kolorystyka znakomicie komponuje się z ciemnymi meblami – ciemny brąz, czarny. Kąt otwarcia 110 stopni.

Zawias Tiomos Night jest dostępny w wersji do frontów nakładanych (K03), do frontów bliźniaczych (K9,5) oraz do frontów wpuszczanych (K19). Zawiasy mogą współpracować z prowadnikami w trzech wysokościach H00, H02, H03. Do tej wersji zawiasu przygotowane zostały tylko prowadniki liniowe, których mocowanie do korpusu mebla jest niewidoczne. Ramię zawiasu maskuje prowadnik.

W celu zapewnienia idealnego efektu wizualnego do zawiasów przeznaczone są zaślepki:

– na ramię zawiasu – masująca śruby służące do regulacji (śruby są wykonane w tradycyjnym kolorze niklu),

– na puszkę zawiasu – maskująca wkręty mocujące puszkę zawiasu do frontu.

Nowa wersja kolorystyczna zawiasu wychodzi naprzeciw trendom designerskim. Kolor Night znakomicie komponuje się z ciemnymi meblami często projektowanymi do salonów, sypialni czy nawet kuchni.

Zawiasy Tiomos Night – art. z grupy F028 139 1….

Prowadniki Tiomos Night – art. z grupy F059 139 9….

Zaślepki ramienia i puszki do zawiasów Night – art. z grupy F072 140 5…..

Więcej informacji o produkcie można uzyskać od przedstawicieli handlowych Würth Polska, w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym.

Autor materiału: Tomasz Szymański, Product Manager Würth Polska

 

O Würth Polska

Würth Polska jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecnym na polskim rynku już 28 lat. To nowoczesna firma i wiarygodny, stabilny pracodawca, który zatrudnia ponad 610 pracowników, z czego 440 w Dziale Sprzedaży podzielonym na 5 dywizji – Auto, Cargo, Drewno, Budownictwo i Metal. Würth Polska posiada 27 sklepów stacjonarnych oraz rozbudowany sklep internetowy, który zapewnia możliwość zakupów 24h bez wychodzenia z domu. Centrala firmy i nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni ponad 5000 mkw. znajdują się w Warszawie. Koncern prowadzi sprzedaż wyłącznie firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Więcej informacji o Würth Polska pod linkiem.

 

 

O grupie Würth

Grupa Würth została założona w 1945 r. w Niemczech. Obecnie składa się z 400 samodzielnych firm, rozmieszczonych w 80 krajach na wszystkich kontynentach. Zatrudnia ponad 74 tys. osób, z czego ponad 32 tys. to przedstawiciele handlowi. Würth to również ponad 3 mln klientów. Zgodnie ze wstępnym rocznym sprawozdaniem finansowym, Grupa Würth odnotowała w 2017 r. rekordowy wynik sprzedaży na poziomie 12,7 mld EUR, co oznacza wzrost o 7,5 procenta w porównaniu do roku wcześniejszego.