Schattdecor Sp. z o.o.

ul. Sowia 10, 62-080 Tarnowo Podgórne

tel.+48 61 – 81 66 600, fax +48 61 – 81 66 700

e-mail: info@schattdecor.pl

Zakład w Głuchołazach
ul. gen. Andersa 1, 48-340 Głuchołazy
tel. +48 77 – 40 85 500, fax +48 77 – 40 85 505

www.schattdecor.pl

O firmie

W trakcie ostatnich lat Schattdecor z klasycznej drukarni wklęsłodrukowej stał się szeroko pojętym specjalistą w zakresie powierzchni dekoracyjnych. Dostarczamy do branży drzewnej i meblarskiej zadrukowane papiery dekoracyjne, folie finish i filmy melaminowe. Przerabiamy rocznie ponad 2 miliardy metrów kwadratowych papieru.
Schattdecor to 2300 współpracowników, 27 nacji, 1 zespół

Od momentu powstania firmy w roku 1985 możemy mówić o jej ciągłym wzroście i rozwoju. Jesteśmy dumni z naszych 15 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Obok naszej centrali w Niemczech, mamy nasze siedziby w Polsce, w Szwajcarii, we Włoszech, Rosji, Chinach, Brazylii, w Turcji oraz w USA. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom osiągamy obrót roczny w wysokości około 700 milionów Euro.

Na polskim rynku firma Schattdecor działa od roku 1993. W początkowej fazie funkcjonowała jako joint – venture pod nazwą Maltaprint Sp. z o.o. w Poznaniu, a w roku 1996 stała się w 100% spółką siostrzaną Schattdecor. W roku 1998 zakończono budowę nowoczesnego zakładu w gminie Tarnowo Podgórne.
W styczniu 2008 zakończony został proces integracji dwóch polskich zakładów w Tarnowie  Podgórnym i w Głuchołazach. Siedziba centrali Schattdecor Sp. z o.o. mieści się w Tarnowie Podgórnym. Profil produkcyjny  obu firm  został zachowany – jest nim produkcja zadrukowanych papierów dekoracyjnych oraz  folii finish.

Firmę Schattdecor po dziś dzień wyróżnia indywidualizm, pasja, konsekwentna praca i wizjonerskie myślenie.
Nasi klienci doceniają jakość naszych produktów oraz poradę w zakresie aktualnych trendów i wzornictwa. Wypadkową naszych analiz wzorniczych są innowacyjne produkty. Nasi klienci z branży drzewnej i meblowej mogą wybierać pomiędzy zadrukowanymi papierami dekoracyjnymi, foliami i filmami melaminowymi z bogatej kolekcji wzorów drewnopodobnych, kamieniopodobnych i fantazyjnych. Analizujemy przy tym zarówno globalne trendy jak i indywidualne potrzeby naszych klientów. Nasze produkty powstają przy zastosowaniu metody wklęsłodruku oraz w procesie zadruku cyfrowego.

Firma Schattdecor swoją kulturę przedsiębiorstwa wyraziła w Filozofii firmy. Jej autorami byli sami pracownicy, którzy pod koniec lat 90-tych spisali to, co uważają za ważne i godne ochrony w swojej firmie. Tak powstała Filozofia, którą przetłumaczono na osiem języków używanych we wszystkich zakładach grupy i jest ona aktualna do dziś.

Od lewej: Prezes Zarządu Grupy Schattdecor Roland Auer i założyciel firmy Walter Schatt
PRODUKTY

One source. Unlimited solutions. Jedno źródło, wiele możliwości.
Jako ekspert w zakresie szeroko pojętych powierzchni dekoracyjnych, oferujemy szerokie spektrum produktów zindywidualizowanych – w wysokiej jakości i w zgodzie z aktualnymi trendami, począwszy od tradycyjnego zadruku imitującego naturę, poprzez powierzchnie impregnowane, a skończywszy na gotowych do dalszej obróbki foliach finish. W ofercie jest ponad 1000 wzorów dostępnych w różnych wybarwieniach. Dysponujemy również szeroką ofertą wzorów jednobarwnych tzw. uni.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który wyjaśnia jak powstaje dekor.

W ramach grupy produktowej Printed Surfaces, Schattdecor oferuje zadrukowane papiery dekoracyjne, które znajdują zastosowanie w branży drzewnej i płytowej. Wytwarzane są one w procesie wklęsłodruku lub zadruku cyfrowego i można je uszlachetnić zarówno do powierzchni impregnowanej, jak i foliowanej.

Bazując na zadrukowanym albo niezadrukowanym papierze dekoracyjnym oferujemy naszym odbiorcom pod nazwą Impregnated Surfaces by Schattdecor zaimpregnowany papier dekoracyjny do dalszej obróbki przez producentów z branży drzewnej. W rezultacie powstają powierzchnie meblowe o wysokiej jakości, blaty robocze, elementy wyposażenia wnętrz oraz podłogi.

W obszarze Finished Surfaces by Schattdecor oferujemy uszlachetnione powierzchnie, które umożliwiają indywidualne kreowanie wnętrza i doskonale nadają się do bezpośredniej obróbki przez producentów mebli, podłóg czy kamperów.

Design & Trendy

Różnorodność stylów życia, zmiany demograficzne, cyfryzacja i świadome obchodzenie się z zasobami naturalnymi – wszystko to wpływa na indywidualizację wnętrz. Koniecznym stało się poszukiwanie nowych rozwiązań. W naszej książce trendowej przedstawiamy nowe tematy, opisujące różne preferencje i style życia konsumentów na całym świecie. Międzynarodowy zespół designerów z Schattdecor stawia prognozy trendowe w oparciu o najważniejsze tendencje w designie wnętrzarskim i ilustruje je nowymi propozycjami wzorniczymi.
Mówimy językiem designu!

Pobierz nasz TRENDBOOK 2018

aktualne trendy 2018

W związku z rosnącą populacją ludzi mieszkania będą coraz mniejsze i droższe; będziemy zmagać się z problemem ich braku. Nawet jeśli budownictwo cały czas będzie się rozwijać, to projektanci będą musieli projektować mniejsze i funkcjonalne metraże. Im bardziej elastyczne rozwiązania tym lepiej. W centrach dużych metropolii coraz częściej powstają tzw. micro-apartamenty – kompaktowe i funkcjonalne mieszkania.
Jasna kolorystyka, biel, szarość i beż oraz proste, harmonijne struktury drzew iglastych takich jak wiąz, nowoczesny, uspokojony dąb oraz regularne struktury graficzne dominują w tym trendzie na meblach i podłogach.

W trendzie SMART HOME w centrum uwagi nie są poszczególne urządzenia jak np. smart-phony, lecz szerszy kontekst całego domu. Może to być telefon za pomocą którego, jak pilotem, sterujemy wszystkimi urządzeniami i łączymy je ze sobą w sieć, w celu zaoszczędzenia energii albo podwyższenia komfortu życia. Wiele innowacji technologicznych nie rzuca się od razu w oczy i pozostaje w ukryciu. Mimo takiego zaawansowania technologii, dom ma pozostać przyjazny i przytulny. Im mocniej stykamy się z cyfryzacją, tym bardziej tęsknimy za autentycznością i prawdziwością. Jasne kolory dębów i jesionów wprowadzają do dobrze zaprojektowanego
wnętrza naturalność. Kolorystyka ścian to biele i szarości. Tekstylia w jasnej szarości nadają przytulności,
a szlachetne kamienie kreują nowoczesny akcent.

Różnorodność stylów życia, coraz więcej singli we wszystkich grupach wiekowych, rodziny patchworkowe, grupy wspólnych zainteresowań czy domy wielopokoleniowe powodują zmianę myślenia. Ten styl kształtują mało tradycyjne, nowoczesne formy egzystencji społecznej i świadome obchodzenie się ze środowiskiem. W tym trendzie dominują zdecydowanie dęby, które będą dekorować powierzchnie meblowe także w przyszłości. Kolekcja uzupełniana jest przez wiązy i sosny – struktury drewna, które doskonale prezentują się z efektem synchroniczności. Ważną rolę odgrywa haptyka powierzchni dekoracyjnych.

Zmiany demograficzne prowadzą także do odejścia od klasycznego pojmowania procesu starzenia się i sprawiają, że ludzie po osiągnięciu określonego wieku, nie chcą zamykać się w swojej strefie komfortu. Preferują nowoczesny styl życia, są otwarci na nowości, interesują się nowymi technologiami, które wprowadzą ich w świat wirtualnych przeżyć. Ta grupa docelowa dużą wagę przykłada do bycia fit zarówno w kontekście ciała jak i ducha. Ich styl ubierania się jest luźny i młodzieżowy a wnętrza mieszkalne mają uniwersalny, ponadczasowy charakter.
W trendzie AGELESS LIVING dominuje ciemna kolorystyka, szlachetne struktury kamienia, powierzchnie metaliczne i ciemne struktury drewna: dębu i orzecha. Jest to styl nowoczesny, ale też ponadczasowy i niezwiązany z wiekiem użytkownika. Obok matowej czerni ważną rolę odgrywa ciemny niebieski.

Poznajcie nas!
Dowiedz się więcej o naszych produktach, technologii, procesie jak i o zastosowaniu naszych wzorów.
W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji.

 

Post Author: admin