Sklep on-line dla stolarzy – bezpieczne i elastyczne zakupy

Asortyment dla stolarzy, majsterkowiczów, małych i średnich firm produkujących meble, stolarkę okienną to wyzwanie dla sprzedawcy. Podstawa to znajomość rynku, potrzeb klienta, doświadczenie i wiedza. Aby dotrzeć do każdego klienta Meblopol, którego obecność jest bardzo wyraźnie zaznaczona na mapie Polski (ponad 30 własnych hurtowni i ponad 10 hurtowni partnerskich), od 8 miesięcy prowadzi kolejny kanał sprzedaży – zakupy on-line, sklep www.meblopol24.pl. Dlaczego? Co gwarantuje swoim klientom? Czym handluje? Jakie ma plany na najbliższą przyszłość?

strona główna sklepu internetowego dla stolarzy meblopol24.pl

 

Sklep internetowy www.meblopol24.pl to stosunkowo świeże przedsięwzięcie w długiej historii firmy Meblopol z Poznania. Meblopol kojarzy się raczej z ogólnopolską siecią hurtowni.

Skąd zatem pomysł na sprzedaż on-line?

– po pierwsze, sklep internetowy to konieczność i wymóg współczesnego rynku. Wg danych z lutego z Eurostatu ponad 42% użytkowników internetu w naszym kraju kupuje za jego pośrednictwem. To samo źródło donosi, że w UE odsetek użytkowników robiących zakupy jest większy i stanowi 54%. Porównując z poprzednimi latami – ilość zakupów w sieci rośnie. Polacy kupują nie tylko upominki, ubrania, kosmetyki, leki,  materiały i artykuły dla stolarzy ale nawet żywność. Sprzedaż internetowa to po prostu możliwość dotarcia do nowych klientów, dla których dojazd do hurtowni jest zbyt uciążliwy – kosztowo, czasowo. Dodatkowo nasi dotychczasowi klienci, również powoli skłaniają się do zakupów on-line.

– po drugie, sklep internetowy to elastyczna forma zakupu, nie jest zdeterminowana godzinami otwarcia, dniami wolnymi od pracy.  Ma wybór różnych form płatności, co dla osób nie noszących gotówki jest wygodnym rozwiązaniem. Pokolenia wchodzące w dorosłość, przejmujące firmy od rodziców czy dziadków nie wyobrażają sobie życia, a co za tym idzie zakupów bez internetu, smartfona. Stąd sklep meblopol24.pl powstał w zgodzie z aktualnymi oczekiwaniami. To nowoczesna strona gwarantująca responsywny wygląd (tzw. RWD – czyli dopasowanie wyglądu strony do urządzenia na którym jest wyświetlane). Dodatkowo udostępnia klientowi pełen pakiet form płatności do wyboru – płatność przy odbiorze, kartą VISA, MasterCard, e-przelewem z wybranego banku, blikiem. Szybkie dostawy – większość produktów dostępnych na stronie sklepu jest wysyłana w 24 h, każdy produkt ma oznaczoną realną dostępność. Niektóre produkty są sprowadzane pod zamówienie.
Dzięki profesjonalnemu systemowi mamy możliwość poprawy obsługi klienta, a w tym temacie zawsze jest coś do zrobienia. Wymagania naszych klientów rosną, a my chcemy być o krok z przodu przed ich oczekiwaniami.

– po trzecie, sklep daje możliwość obejrzenia klientowi asortymentu, którego akurat potrzebuje. Nie znając danego sklepu stacjonarnego, czy hurtowni często klient nie wie czy ma po co jechać np. 60 km. My dajemy możliwość sprawdzenia on-line. Nasi pracownicy Biura Obsługi Klienta są do dyspozycji na e-mail, telefon i na czacie.

Sklep internetowy Meblopol24.pl to przede wszystkim sklep, który każdego dnia się zmienia i tworzy nowe standardy w branży sklepów dedykowanych dla stolarzy, małych i średnich firm, indywidualnych klientów.

Co gwarantuje sklep Meblopol24.pl?

– szybki proces realizacji zamówienia
– wysoką kulturę obsługi Klienta
– sprawdzony, jakościowy towar
– wybór płatności
– profesjonalną dostawę na czas
– szeroki asortyment
– możliwość zamówienia towaru spoza oferty (telefonicznie, e-mail, czat)
– dopasowanie strony sklepu do urządzenia z którego korzysta nasz klient
– bazę wiedzy na temat produktów, nowości, wydarzeń na Blogu
– porady eksperckie na e-mail

Sklep to nie tylko strona www, sklep tworzą ludzie. W Meblopol24.pl pracuje zespół, który dba o całokształt, ale przede wszystkim o komfort klienta.
Każdy nowy klient, który założy konto na stronie sklepu otrzymuje jednorazowy bonus w postaci 5% na kolejny zakup.
Nie wymagamy aby klient się rejestrował, zakładał konto – to jest decyzja po stronie klienta. Dlatego u nas można złożyć zamówienie bez logowania. Dla użytkowników FB i Google udostępniamy opcję logowania za pośrednictwem loginów z mediów społecznościowych.
Odpowiadamy na pytania naszych Klientów – nasza dewiza – odpowiedzi muszą być zgodne z prawdą. Nie sprzedajemy produktów po to tylko aby je wysłać – chcemy aby były zgodne z oczekiwaniami klienta.
Czasem w trakcie rozmowy z Klientem następuje zmiana produktu, w sprawie którego zadzwonił – dlaczego? Otóż zadając pytania szczegółowe nasi konsultanci dostrzegają błędny wybór pod kątem zastosowania. Wątpliwości konsultują z Ekspertami Meblopol-u, którzy mają głowy pełne wiedzy i doświadczenie w zakresie danych produktów. Klient otrzymuje fachową poradę i produkt, po którego zastosowaniu efekt pracy będzie powodem do zadowolenia. Nie sztuką jest sprzedawać, sztuką jest być sprzedawcą, który dba o szczegóły.

Jakie plany na najbliższą przyszłość?

Sklep działa od 8 miesięcy – czas na kolejny krok. Doceniamy, to że spore grono klientów wraca do nas na zakupy raz, a nawet więcej razy w miesiącu. Dlatego z początkiem września wprowadzimy dodatkowe bonusy dla zalogowanych – stałych, powracających klientów. Takie drobne podziękowanie.  O szczegółach napiszemy jak wszystko będzie przygotowane:)

Dla niewtajemniczonych – jaki asortyment jest w sklepie meblopol24.pl?

Sklep meblopol24.pl to przede wszystkim kleje do drewna (Rakoll, Pattex, Jowat itp.), produkty do uszlachetniania drewna: bejce, lakiery do drewna, impregnaty, oleje do drewna, pałeczki woskowe, szpachle, kity (Tikkurila, Sopur, Dukra). Poza tym szeroki wybór materiałów ściernych – papiery ścierne, arkusze ścierne, krążki ścierne, płótna ścierne, pasy bezkońcowe (Klingspor, Norton). W sprzedaży znajdują się również obrzeża do mebli Polkemic – PCV i ABS. Nie można pominąć grupy narzędziowej – piły tarczowe Leuco, frezy trzpieniowe Klein Sistemi itp. W związku z przenikaniem się branży stolarskiej z motoryzacją – mamy również asortyment skierowany do warsztatów zajmujących się naprawami nadwozi samochodowych.

 

Blog ekspercki sklepu internetowego meblopol24.pl

 

Wysyłka i formy płatności w sklepie meblopol24.pl