Trwałość i design w łazience

Laminat to materiał niezwykle trwały i odporny na wiele uszkodzeń mechanicznych. Bardzo dobrze sprawdza się na meblach, ale też w przestrzeniach o specyficznych warunkach użytkowania jak np. łazienka. Projektanci wnętrz w Grand Ascot Hotel w Krakowie projektując przestrzeń łazienki udowodnili, że funkcjonalność może iść w parze z designem.

Grand Ascot Hotel to butikowy obiekt o najwyższym standardzie. Dzięki mariażowi historycznej, odnowionej kamienicy z nowym budynkiem łączy elegancję z nowoczesnością. Sprzyja temu również jego lokalizacja – cicha, urokliwa uliczka w centrum Krakowa. Każdy z 63 pokoi został urządzony nie tylko funkcjonalnie i wygodnie, ale również designersko. Zadbano o każdym element, również w łazience.

 

Pierwsze wrażenie

Po pierwsze przestrzeń, a po drugie biel. Całość przełamana została różnymi,  mniej lub bardziej delikatnymi, odcieniami szarości i mocnym akcentem kolorystycznym blatu umywalkowego. Nowocześnie i minimalistycznie. Tak w kilku słowach można opisać łazienkę w Grand Ascot Hotel. Możemy znaleźć tu wiele praktycznych rozwiązań jak reling na ręcznik blisko kabiny prysznicowej, czy półki na ręczniki pod blatem umywalki. Łazienki występują w hotelu w  dwóch wariantach – z kabiną prysznicową lub wanną. Co ważne, w każdej znajdziemy dwustronne lustro z dodatkową funkcją powiększenia.

Motyw marmuru carrara kojarzy się z prestiżem i luksusem.  Od lat wykorzystywany jest przez projektantów, którym zależy na stworzeniu wnętrza  eleganckiego i szykownego. Zastosowanie wzoru kamiennego na dużej płytce dodaje przestrzeni łazience, zwiększając poczucie komfortu, wyrazistości i klasy.

Funkcjonalność a design

Mocnym akcentem kolorystycznym jest blat łazienkowy z wpuszczaną umywalką. A w zasadzie konstrukcja, licząc również półkę na ręczniki pod nim. Zarówno blat, jak i półka zostały wykonane z laminatu marki Abet Laminati – Fullcolour 421 climb  o grubości 10 mm. Czemu akurat laminat?

 „W łazienkach doskonale sprawdzają się meble zaprojektowane z laminatów dekoracyjnych HPL, ponieważ jest to materiał, któremu niestraszna jest duża wilgotność powietrza.

Specjalne techniki tłoczenia i prasowania laminatów HPL sprawiają, że ich zamknięta powierzchnia jest wyjątkowo trwała, odporna na ścieranie i zarysowania, a także łatwa w utrzymaniu czystości, co jest szczególnie ważne we wnętrzach o podwyższonych wymogach sanitarnych. Trwałość kolorów i efektowny wygląd sprawiają, że laminat HPL doskonale nadaje się do aranżacji wnętrz dla najbardziej wymagających Inwestorów. Meble dekorowane laminatem bardzo łatwo wkomponować  w rozmaite przestrzenie – zarówno nowoczesne, jak i stylizowane”  mówi Joanna Zawadzka, Manager ds. Sprzedaży  i Marketingu w ABET LAMINATI. 

Projekt łazienki pod wieloma względami nie jest łatwym zadaniem. Musimy połączyć praktyczność, wiele funkcjonalnych rozwiązań z finalnym jej wyglądem. Warto od początku zastanowić się nad wyborem materiałów co uchroni nas przed przyśpieszonym remontem. Niezależnie czy jest to nasza łazienka prywatna, czy też w pokoju hotelowym.

_________

Abet Laminati to największy w Europie i jeden z czołowych na świecie producent laminatów dekoracyjnych HPL i CPL. W ofercie marki można znaleźć m.in. wysokociśnieniowe laminaty okleinowe Print HPL, laminaty kompaktowe wewnętrzne i zewnętrzne, Foldline CPL oraz płyty komórkowe Monocore® i Esacore. Oferta Abet Laminati to ponad 650 wzorów laminatów HPL oferowanych w 24 strukturach powierzchni, wykorzystywanych głównie w przemyśle meblarskim. www.abetlaminati.pl