W morskim królestwie pirata

Twój dorastający syn jest wielkim wielbicielem szalonego kapitana Jacka Sparrowa i spółki z “Piraci z Karaibów” i na szkolnych balach przebierańców dumnie wymachuje pirackim mieczem? Do tego z zapartym tchem pochłania wszystkie lektury o nieustraszonych pogromcach morskich fal? Jeśli tak, najlepszym pomysłem na aranżację królestwa małego mężczyzny odzwierciedlającego jego zainteresowanie i pasje będzie pokój w styl marynarskim. Marka Dekoral podpowiada, na co zwrócić uwagę przy urządzaniu. 

 

Dziecko w swoim małym imperium powinno przede wszystkim czuć się dobrze, przytulnie i bezpiecznie. To miejsce, które ma wyzwalać dobrą energię i przyjemną atmosferę. Tutaj spędza najwięcej czasu, snuje marzenia i fantazję. Jeśli więc temperament twojego syna, jego ulubione zajęcia, aktywności dryfują zdecydowanie w kierunku osobowości szalonego kapitana statku Czarna Perła, spróbuj zaaranżować mu podobną, pełną przygód siedzibę. Będzie to wymagało trochę kreatywności, pomysłowości, sprytnego doboru odpowiednich kolorów, mebli oraz dodatków, ale jest zadaniem do wykonania i może być również dla Ciebie cudownym powrotem do dzieciństwa. Puść wodze fantazje i zaszalej z morskimi motywami, pamiętając tylko o zachowaniu spójności kolorystycznej i stylistycznej.

W morskim królestwie poszukiwacza skarbów

Jak wygląda pokój nieustraszonego poszukiwacza złota i kosztowności? Marynistyczne królestwo zatopione jest głównie w palecie różnych odcieni błękitu i bieli. Połączenie bieli z morskim, niebieskim rozświetla i kreuje lekko oniryczny, morski świat. Pobudza wyobraźnię dziecka, dając mu przestrzeń do działania. Na ścianach z powodzeniem mogą zagościć wszelkiego rodzaju dekoracje, mosiężne kotwice, sieci do obfitych połowów, czy mapy zaginionych wysp skarbów. Bardzo dobrze sprawdzają się również fantazyjne orgiami, które możesz zrobić wspólnie ze swoim synem i przymocować do ściany. Podwodne rafy koralowe, dumne meduzy i rozgwiazdy, czy figlarne koniki morskie? Wszystko zależy od waszej kreatywności.

 

Siła mebli w morskim królestwie

Do takiej aranżacji pasują raczej proste formy regałów, półek, szaf, czy łóżek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wstawić do pokoju na przykład designerski regał, czy łóżko w kształcie statku. Wygodne są szafki o kubistycznych kształtach, które pomieszczą wszystkie skarby młodego pirata. Możesz na nich również wspólnie z dzieckiem stworzyć emocjonujący, podwodny świat, pełen tajemniczych stworów. Wystarczą gotowe wzory albo farby. Jeśli Twój syn woli prostsze, regularne linie, postaw na geometryczne pasy w energetycznym biało-niebiesko-czerwonym zestawieniu kolorystycznym. Taka szafka nie tylko podkreśli marynistyczny styl aranżacji, ale pozwoli również zachować porządek w pokoju. Pomieści wszystkie drogocenne skarby, jak i codzienne ubrania, bieliznę etc. Marka Dekoral podpowiada, jak w prosty i szybki sposób pomalować taką szafkę przy użyciu emalii Dekoral do Dzieła!

Marynistyczne DIY

Do malowania potrzebna będzie szafka z trzema szufladami np. z drewna, którą kupisz w dużych sklepach meblarskich. Nowoczesna, prosta, o kubistycznych kształtach, pozbawiona wypukłych ozdobników. Następnym krokiem będzie dobór odpowiedniej farby. Najlepsze są wodorozcieńczalne emalie  akrylowe, jak emalia Dekoral Do Dzieła! Emalia pozostawia gładką i elastyczną powłokę na powierzchniach drewnianych, dzięki czemu można ją z powodzeniem stosować do dekoracyjnego malowania przedmiotów z drewna, drewnopochodnych np. MDF. Posiada specjalnej formułę, która zapewnia powierzchni niezwykłą odporność na uderzenia. Jest plamoodporna – odporna na plamy, tłuszcze, detergenty.  Powstałe plamy można wygodnie usuwać przy użyciu wody (emalia jest wodorozcieńczalna – głównym rozcie­­ńczalnikiem jest woda). Emalia Dekoral Do Dzieła! jest bardzo przyjazna w użytkowaniu, nakłada się ją łatwo i przyjemnie pędzlem. Do tego w ekspresowym tempie wysycha – pomalowane powierzchnie są gotowe w 1 dzień.

Farba daje rewelacyjny efekt dekoracyjny: satynowy oraz matowy. Dostępna jest w szerokiej i nowoczesnej palecie kolorystycznej (25 kolorów), od romantycznych pastelowych róży (Różany Poemat),  błękitów (Temat Rzeka), po głębokie, ciemne brązy (Szach Mat) i  czerń (Czarna Materia). Pojemność: 0.2l, 0.5l.

 

Do dzieła!

Krok I Do pomalowania szafki potrzebujesz:

 

  1. Drewnianą komodę
  2. Farby Dekoral Do Dzieła! w kolorach:
  3. Małe wałki Pro Gold
  4. Kuwetki malarskie lub inne pojemniki do rozlania farby
  5. Linijki
  6. Ołówki
  7. 6- gałek ozdobnych w kształcie gwiazdek (lub innych)

 

Krok II

Pomaluj blat, ściany boczne i dolną szufladę na niebiesko, używając koloru Jakiś kosmos (ciemny niebieski)

 

Krok III

Pomaluj środkową szufladę, używając koloru Temat rzeka (błękitny)

 

Krok IV

Pomaluj pierwszą szufladę, używając koloru Cicha woda (jasny szary)

 

Krok V

Kiedy farby wyschną, za pomocą taśmy malarskiej, wyklej trzy pionowe paski. Zewnętrze wąskie, a środkowy grubszy. Najlepiej, kiedy pasek środkowy przebiega wzdłuż linii gałek. Dociśnij mocno brzegi taśmy, tak żeby podczas malowania, farba nie weszła pod nią.

 

Krok VI

Pomaluj wyklejone miejsca używając koloru Płachta na byka (czerwony)

Krok VII

Po wyschnięciu farby, zdejmij papierowe taśmy.  Następnie, przykręć ozdobne gałki i komoda gotowa!

 

 

 

Cena 0.5l: 26,74 zł

 

 

Więcej informacji na:

http://www.dekoral.pl/

 

O marce:

PPG Deco Polska Sp. z o.o. (z siedzibą we Wrocławiu) to producent wiodących na polskim rynku farb i lakierów, w tym sztandarowej marki Dekoral. Do PPG Deco Polska należą także marki: Dekoral Professional, Bondex, Drewnochron, Domalux, Domalux Professional, Sigma Coatings, Malfarb, ProGold, Centra Dekoral Professional, Studia Dekoral, Akademia Techniczna. Firma PPG Deco Polska jest częścią koncernu PPG Industries – światowego lidera na rynku farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma powstała w 1883 roku. Zaopatruje klientów z branży przemysłowej, transportowej, budowlanej oraz klientów detalicznych. Siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu (USA). Firma działa w ponad 60 krajach świata i zatrudnia ok. 40 tys. pracowników. Wartość sprzedaży w 2010 roku wyniosła 13,4 miliarda dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Kontakt prasowy:

W celu otrzymania dodatkowych informacji o produktach firmy Marka PPG Deco Polska Sp. z o.o., zdjęć aranżacyjnych i produktowych, porad ekspertów lub bezpłatnego udostępnienia produktów firmy do konkursów redakcyjnych i sesji zdjęciowych uprzejmie prosimy o kontakt.

 

Źródło: Pani to Potrafi