W ogrodowym królestwie zabawek dla dzieci

Twoje dziecko to wulkan energii, które większość czasu spędza na świeżym powietrzu, śmigając po ściankach wspinaczkowych, buszując po parkach linowych? Lubi też czasami pobujać się w ogrodowym hamaku, podejrzeć świat motyli i chrabąszczy, posadzić poziomki? Jeśli tak, to pomóż mu rozwinąć swoje zainteresowanie i zaprojektuj kilka drewnianych konstrukcji w ogrodzie, które dostarczą mu rozrywki i rozwiną wyobraźnię. Marka Drewnochron podpowiada, jak odpowiednio zabezpieczyć drewniane elementy tej małej architektury.

Plac zabaw w ogrodzie może spełniać różne funkcje. Z jednej strony elementy większe, takie jak ścianka wspinaczkowa, mostek z linami służą rozładowaniu energii i dostarczają sportowych emocji. Z drugiej strony mniejsze konstrukcje, piaskownice, hamaki sprzyjają raczej skupieniu i wyciszeniu. Jeśli Twój mały Tarzan, oprócz wielokrotnych zwisów lubi czasami z czułością pooglądać samodzielnie zasiane bratki, a w zawieje zimową leci dokarmiać małe gile, warto wykorzystać to zamiłowanie i wstawić do ogrodu również mniejsze przedmioty, jak drewnianą skrzynkę na kwiaty, owoce, czy karmnik. To, o czym warto pamiętać, to odpowiednie zabezpieczenie drewna, bo mimo tego, że jest solidne i trwałe, również ulega niszczącemu działaniu czynników atmosferycznych. Z pomocą przychodzą produkty marki Drewnochron do profesjonalnej impregnacji np. Impregnat Express Ogród.

Barwne graffiti na drewnianym płotku  

W projektowaniu strefy dla dziecka w ogrodzie głównym priorytetem jest na pewno dopasowanie rozrywek i zabaw do wieku i zainteresowań dziecka oraz zapewnienie mu bezpieczeństwa. Sprawdźmy, więc na samym początku, czy sprzęty przeszły testy i spełniają normy bezpieczeństwa, czy strefa jest odpowiednio oddalona od ulicy i mamy na nią oko z każdej części domu, czy teren ma miękkie podłoże, jak trawa lub piasek, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko urazów przy upadkach.

Co mamy do dyspozycji w ogrodowym królestwie? Począwszy od tradycyjnej piaskownicy, huśtawki, karuzeli, bujaczków, po większe ścianki wspinaczkowe dla 9-, 10-latków, do coraz bardziej popularnych mini galerii zdjęć, plakatów wykonanych przez nasze pociechy i zawieszanych na drewnianych płotkach. Odpowiednio dobrane i zaaranżowane stworzą wymarzoną przestrzeń do zabawy, swobodnego biegania na świeżym powietrzu, przyglądania się przyrodzie.

 

Większość elementów tej małej architektury ogrodowej wykonana jest z drewna. Do stworzenia piaskownicy potrzebne są m.in. 4 strugane deski ogrodowe i można ją zrobić samemu. Podobnie, drewnianą skrzynkę na kwiaty, owoce, czy karmnik. Trochę bardziej skomplikowaną konstrukcją jest ścianka wspinaczkowa np. na drewnianym stelażu, która wymaga umiejętności majsterkowicza. Można ją jednak ją zlecić specjalistom lub zaopatrzyć się w gotowy model.

Aby nasza ogrodowa aranżacja służyła nam wszystkim jak najdłużej, pamiętajmy o odpowiedniej ochronie drewna przed czynnikami zewnętrznymi. Do wyboru mamy szeroki wachlarz skutecznych produktów impregnacyjnych marki Drewnochron m.in. Impregnat Express Ogród.

 

Ekspresowa ochrona drewna w ogrodzie

Na co najczęściej narażona jest zewnętrzna architektura ogrodowa? Wśród winowajców niszczenia powierzchni drewnianych znajdują się m.in. silne promieniowanie UV, opady atmosferyczne, czy pleśnie. Możemy jednak chronić się przed nimi, zabezpieczając  drewno odpowiednimi produktami do impregnacji. Impregnat Express Ogród to specjalistyczny produkt do ochrony i dekoracji architektury oraz powierzchni wykonanych z drewna w ogrodzie. Idealnie sprawdza się do malowania ogrodzenia, płotów, altanek, pergoli, czy budynków gospodarczych.

 

Dzięki właściwościom hydrofobowym, tworzy powłokę na powierzchni drewna, która odpycha wodę. Powstała w ten sposób powłoka to wyjątkowo trwała i silna warstwa ochronna przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg, wilgoć etc. Preparat jednocześnie reguluje wilgotność drewna, co dodatkowo zapobiega jego degradacji. Chroni również przed działaniem grzybów pleśniowych i glonów.

 

Zaawansowana formuła w połączeniu z precyzyjnie dobraną konsystencją, wygodną i łatwą aplikacją za pomocą pędzla (produkt nie kapie podczas malowania, tworzy gładkie, równe powłoki bez zacieków i smug) sprawia, że Impregnat Express Ogród jest przyjazny użytkownikowi i staje się niezbędny wszędzie tam, gdzie chcemy samodzielnie zadbać o wygląd drewna. Dodatkowo, w ekspresowym tempie wysycha – 2 godziny.

Preparat nie tylko chroni drewno, ale zapewnia mu również walory estetyczne, tworząc satynowe wykończenie, podkreślające rysunek drewna na powierzchni.  

Impregnat Express Ogród

Cena: 2,5 L –  35 zł; 5L –  65 zł

Pojemności: 2.5L, 5

 

Więcej informacji na:

http://drewnochron.pl/

 

PPG Deco Polska Sp. z o.o. (z siedzibą we Wrocławiu) to producent wiodących na polskim rynku farb i lakierów, w tym sztandarowej marki Dekoral. Do PPG Deco Polska należą także marki: Dekoral Professional, Bondex, Drewnochron, Domalux, Domalux Professional, Sigma Coatings, Malfarb, ProGold, Centra Dekoral Professional, Studia Dekoral, Akademia Techniczna.

 

Firma PPG Deco Polska jest częścią koncernu PPG Industries – światowego lidera na rynku farb,   lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma powstała w 1883 roku. Zaopatruje klientów z branży przemysłowej, transportowej, budowlanej oraz klientów detalicznych. Siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu (USA). Firma działa w ponad 60 krajach świata i zatrudnia ok. 40 tys. pracowników. Wartość sprzedaży w 2010 roku wyniosła 13,4 miliarda dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych