Inspiracje produktowe – trendy wzornicze przyszłości na targach Sicam 2018

„come & see” – SICAM 2018 – od 16 do 19 października Pordenone we Włoszech znów powita na międzynarodowych  targach dla dostawców branży meblowej włoskim „Benvenuti na SICAM 2018” gości targowych z ponad 130 krajów.

Także firma Schattdecor zaprezentuje się w tym roku szerokiej publiczności na swoim stoisku targowym (A30/A34, hala 6) w formie nowych  dekorów, globalnych  trendów  oraz produktów, zgodnie ze swoim motto: „Jedno źródło. Wiele możliwości”.

Wrażenia wzornicze i produktowe z pierwszej ręki

”Odwiedzający nasze stoisko przekonają się, jak multidyscyplnarność stylów życia, zmieniające się koncepcje mieszkalne oraz wymieszanie pracy zawodowej z życiem osobistym kształtują trendy. Nasz świat zmienia się bardzo dynamicznie dlatego też i my musimy za tym tempem nadążać. Nowe style życia mają wpływ na formę i funkcje pomieszczeń, w których mieszkamy i pracujemy”- podkresla Claudia Küchen, dyrektor marketingu, designu i komunikacji w przedsiębiorstwie.

Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z całym portfolio  produktów Schattdecor  z  obszaru  powierzchni  meblowych, podłogowych, zarówno tych klasycznych jak i innowacyjnych, folii oraz  filmów  melaminowych oraz z  koncepcją trendową.  Firma zaprezentuje swoje nowości wzornicze oraz trendy.

Na Sicam chcemy dotrzeć do  naszych klientów z Europy Centralnej z naszymi  propozycjami wzorniczymi  i wesprzeć ich w ten sposób w rozwoju nowych produktów. Nasza prezentacja ma za zadanie inspirować, ale też dawać  klientom poczucie  bezpieczeństwa w wyborze dekorów meblowych czy  podłogowych“- podkreśla Klaus Müller,  Kierownik sprzedaży powierzchni dekoracyjnych.

Na tej drodze osoby odpowiedzialne za rozwój produktów z branży meblowej i drzewnej w odpowiednim momencie otrzymują informację, zanim rozpoczną wdrażanie nowych rozwiązań. Sicam  pozostaje więc obok Interzum jedną z najważniejszych imprez targowych.

Targowe hity wzornicze

Kierując się opiniami klientów – chociażby z targów IWF Atlanta, wybraliśmy grupę dekorów, które się wyróżniają i te właśnie  pokażemy na Sicam.

Dekor  „Ventura Chestnut“ to delikatny  i uniwersalny dekor meblowy, który spełnia potrzeby rynkowe dotyczące  naturalnych struktur, możliwych do zastosowania w różnych rozwiązaniach meblowych. Wzór „Neapolis” połączenie klasycznej struktury dębowej z płytkami i graficznymi elementami, może zostać użyty zarówno na podłogach jak i na meblach, w projektach o charakterze  rustykalnym.

Ważną rolę  odgrywają również  imitacje kamieni, które cieszyły się dużym zainteresowaniem  już na targach w Mediolanie, co przyciągnęło uwagę projektantów z teamu Schattdecor. Odpowiedzią na ten trend jest  interpretacja wzoru  mediolańskiego – „Mercurio”- ciemnego kamienia z białym żyłowaniem.

Według Schattdecor dekory kamieniopodobne znajdują zastosowanie nie tylko na płytach roboczych, ale także można je łączyć z innymi wzorami na innych powierzchniach.

 

Jackson Hickory“- dekor meblowy, który wyróżnia się swoją naturalnością  i nowoczesnością – prezentowany jest przez Schattdecor na wielu imprezach targowych i  cieszy się dużym międzynarodowym zainteresowaniem.

Postanowliśmy pokazać go w centrum uwagi, w różnych interpretacjach również na Sicam – mówi Markus Höhn – Kierownik sprzedaży powierzchni zadrukowanych. I uzupełnia: ”Istotnym dla nas jest prezentowanie  innowacyjnych rozwiązań wzorniczych, które mogą  zaistnieć w nowych obszarach rynkowych i spełniać  potrzeby  klientów. Naszym zadaniem jest rozpoznawać aktualne tendencje rynkowe, analizować je,a następnie interpretować w formie nowoczesnego wzornictwa  oraz nowych rozwiązań produktowych. Spełniamy oczekiwania, nawet zanim one się ujawniają i na tej drodze oferujemy pakiet zgodnie z hasłem „One Source. Unlimited solutions“.

Jakie będą dekory przyszłości?

Odpowiedzi szukajcie Państwo na stoisku A30/A34  w hali  6 podczas targów Sicam, w bezpośredniej rozmowie z pracownikami Schattdecor, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą na temat  nowych trendów i  kolorystyki wzorów.