Nie do zdarcia! V33 prezentuje Lakier do parkietu o wysokiej wytrzymałości

Powiedzmy sobie wprost – drewniany parkiet i pazury naszych pupili, kobiece szpilki czy dziecięce zabawki nie wydają się najbezpieczniejszym połączeniem. Zadrapania, obtłuczenia i obtarcia pozostawią rysę nie tylko na wymarzonej podłodze, ale i naszym poczuciu estetyki – codziennie mijane, przypomną o sobie w najmniej odpowiednim momencie. Jednak nie musi tak być! Szukając wyjątkowo trwałej ochrony, postawmy na rozwiązanie V33, stanowiące niezawodne zabezpieczenie parkietów, podłóg i schodów!

Lakier do parkietu o wysokiej wytrzymałości to gotowy do użycia produkt na bazie żywic uretanowo-alkidowych. Preparat, charakteryzujący się parametrem twardości odpowiadającym 60% twardości szkła, wykazuje doskonałą odporność na zarysowania, uderzenia, zaplamienie oraz działanie wody – nawet w przypadku miejsc o zwiększonym natężeniu ruchu – w korytarzach, pokojach dziennych, kuchniach oraz na klatkach schodowych. Ale to nie wszystko – lakier niezwykle szybko schnie, nie wydziela silnego, drażniącego zapachu i nie powoduje śliskości parkietu, co czyni go bardzo bezpiecznym i przyjaznym rozwiązaniem – zarówno dla środowiska, jak i samych użytkowników.

Lakier do parkietu o wysokiej wytrzymałości sprawdzi się doskonale w przypadku zabezpieczania starych i nowych parkietów – z europejskich i egzotycznych gatunków drewna.

Rada Eksperta V33: Pracę z produktem zaczynamy od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Surowe drewno szlifujemy i odpylamy. W przypadku surowca pokrytego lakierem lub woskiem, należy usunąć warstwę preparatu i starannie oczyścić powierzchnię. Drewno oleiste odtłuszczamy.

Lakier o wysokiej wytrzymałości V33 należy dokładnie wymieszać przed użyciem oraz w trakcie nakładania. Przed aplikacją kolejnych warstw, parkiet należy zmatowić papierem ściernym (120) , aż do uzyskania idealnie gładkiej powierzchni, i odpylić. W zależności od natężenia ruchu i naprężeń, rekomendujemy nałożenie 2-3 warstw produktu, w 6 godzinnych odstępach pomiędzy warstwami. Po 24 godzinach możemy bez obaw wrócić do użytkowania podłogi.

 

Pamiętajmy, że lakier stanowi niezastąpione uzupełnienie, prawidłowo dobranego, parkietu. W przypadku gatunków drewna do zadań specjalnych świetnie sprawdzą się te egzotyczne, które są równie efektowne, co efektywne. Bambus, merbau, palisander czy teak będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. A co z gatunkami rodzimymi? Można śmiało pomyśleć nad klasycznym, twardym dębem. W takim duecie niestraszne im będą ostre pazurki czworonogów, spacer w wysokich szpilkach czy zamiana w tor wyścigowy dla ukochanych samochodzików.

 

I po kłopocie!

 

Producent: V33

Czas schnięcia między warstwami: 6 godzin

Opakowanie i cena: 0,75l – 49,98 zł; 2,5l – 128 zł; 5l – 198 zł