Studenci zaprojektują swoją przyszłość – konkurs GTV Design

Zaprojektuj serię akcesoriów meblowych, wciel swój projekt w życie i wyjedź na targi Salone del Mobile w Mediolanie. Firma GTV razem z krakowską Akademią Sztuk Pięknych organizuje konkurs dla studentów Wydziału Form Przemysłowych. Prace będzie oceniać między innymi Jadwiga Husarska – laureatka nagród takich jak Red Dot Design Award. To kolejny przykład otwarcia się biznesu na uczelnie. Prace konkursowe można rejestrować na stronie www.design.gtv.com.pl.

Konkurs jest skierowany do studentów Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Będą oni mieli za zadanie zaprojektować dwa uchwyty, wieszaki oraz podpórkę do szklanych półek. Warto spróbować swoich sił – zwycięzca będzie mógł pojechać na targi Salone del Mobile w Mediolanie – wiodące światowe targi branży meblarskiej i wnętrzarskiej. Ponadto projekt zostanie zgłoszony do prestiżowego konkursu „Dobry Wzór”. Dla najlepszych przewidziano również nagrody pieniężne. Co ważne – najlepsze projekty będą miały szansę wejść w życie.

Cyklicznie współpracujemy z uczelniami wyższymi, to wpisuje się w naszą strategię. Otwartość na młode talenty to bardzo ważny element prowadzenia biznesu. Chcemy pomóc młodym ludziom rozwinąć skrzydła, a w tym celu transfer między uczelniami, a firmami jest niezbędny – mówi Katarzyna Obal, Zastępca Kierownika Działu Badań i Rozwoju GTV. Dystrybutor oświetlenia i akcesoriów meblowych, będący jedną z najdynamiczniej rozwijających się polskich marek, jest głównym organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród.

W jury zasiądą nie tylko wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych i przedstawiciele GTV, ale również ambasador wydarzenia – Jadwiga Husarska. – Sama kiedyś brałam udział w takich konkursach.


Z doświadczenia wiem, że dla młodych ludzi to niesamowita szansa, żeby sprawdzić się już na tak wczesnym etapie i pokazać swój potencjał. To niezwykle ważne, zwłaszcza w czasach, w których design znowu stawia się na pierwszym miejscu
– mówi Jadwiga Husarska. Obecnie ma własne studio projektowe, sama zdobywa również wiele nagród, między innymi w ramach festiwalu designu w Łodzi czy prestiżową Red Dot Design Award.

Start konkursu 19 listopada, uczestnicy będą mieli czas na wykonanie projektów do 18 lutego 2019. Najlepsze poznamy do 11 marca, a zwycięzca pojedzie do Mediolanu w połowie kwietnia 2019 roku.

Regulamin i szczegóły konkursu będą dostępne na dedykowanej stronie www.design.gtv.com.pl

 

O GTV:

GTV to międzynarodowy dystrybutor akcesoriów meblowych i oświetlenia. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Spółka obecna jest na kilkudziesięciu rynkach w Europie, Azji i Ameryce, a produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.

Więcej informacji na http://www.gtv.com.pl/pl/.