Świąteczne DIY, jak zadbać o drewniane dekoracje

Szukasz pomysłu na świąteczne dekoracje na Święta Bożego Narodzenia? Jeśli lubisz wzornictwo inspirowane lokalnym rzemiosłem, naturalne materiały, postaw na drewniane dekoracje, które stworzą przytulne i nastrojowe wnętrze.

 

Coraz częściej popularne stają się świąteczne dekoracje i ozdoby, które wykonane są z naturalnych materiałów, drewna, metalu, kamienia, czy szkła. Proste w formie, niedużych rozmiarów, pasują zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Drewniane mikołaje, renifery, elfy, śnieżynki na pachnących choinkach, w otoczeniu miękkich tkanin i jasnej kolorystyki tworzą prawdziwą bożonarodzeniową atmosferę w domu. Marka Drewnochron podpowiada, jak zadbać o te urokliwe drobiazgi, by móc cieszyć się ich naturalnym pięknem przez długi czas.

 

Świąteczna energia drewna

Jak wybrać świąteczne dekoracje? Zamiast przemierzać centra handlowe w poszukiwaniu masowych i podobnych do siebie przedmiotów, wykorzystaj własne ozdoby oraz dekoracje i samodzielnie nadaj im niepowtarzalny, świąteczny charakter. Każdy z nas ma pewnie w domu drewniane figurki, zawieszki, przywiezione z wakacji lub zakupione na lokalnym pchlim targu. Część z nowych, część ze starszych czasów, z historią wypisaną na powierzchni materiału. Czasami wystarczy zeszlifować stare powłoki i pomalować przedmiot na ulubiony kolor, aby nadać mu nowe życie. Dzisiejsze trendy dekoratorskie zdecydowanie dążą do wydobycia z drewna surowego piękna, charakterystycznych słoi, naturalnych kolorów. Rysunek drewna symbolizuje bliskość z naturą, wyraźne usłojenie, smugi i sęki emanują energią i przytulnym ciepłem. Drewno w naturalnych odcieniach i bieli odbija promienie słoneczne, sprawia, że wnętrze staje się jaśniejsze, pełne spokoju i harmonii, tak potrzebnych podczas świątecznych uroczystości.

Jeśli więc marzą Ci się ozdoby z naturalnych materiałów, spróbuj swoich sił w świątecznym DIY, wykorzystując swoje dotychczasowe świąteczne skarby.

Jak zadbać o drewniane ozdoby?

Drewno jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym, ale wymaga odpowiedniej ochrony m.in. przed promieniami słonecznymi, które wysuszają strukturę drewna. Do malowania i ochrony drewnianych dekoracji i ozdób, bardzo dobrze nadaje się lakierobejca 2w1 marki Drewnochron. Jest odporna na działanie promieni UV oraz zmienne warunki atmosferyczne. Produkt ma również właściwości dekorujące. Tworzy na powierzchni drewna elastyczną powłokę o satynowym połysku, podkreślając naturalne usłojenie drewna. Zapewnia do 6 lat ochrony powierzchni. Jest dostępny w szerokiej palecie kolorystycznej, od jasnych naturalnych kolorów, po ciemne, głębokie odcienie. Lakierobejca jest bardzo wygodna w użytkowaniu, szczególnie do malowania wewnątrz: nie kapie, nie tworzy zacieków, nie spływa po pędzlu. Roztacza przyjemny zapach lasu podczas malowania.

 

Świąteczne DIY

Zaletą coraz popularniejszego trendu DIY jest to, że wszystkie prace można wykonać w zupełności samodzielne. Malując świąteczne dekoracje i ozdoby, pamiętaj o kilku czynnościach.

 

Przygotowanie powierzchni drewnianej

  1. Z powierzchni uprzednio malowanych usuń złuszczenia, zabrudzenia, przeszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym i odpyl.  Powierzchnia powinna być czysta i sucha.

 

Malowanie

  1. Przed użyciem dokładnie wymieszaj lakierobejcę.
  2. Nałóż pędzlem 1-2 warstwy produktu. Pomiędzy warstwami zachowaj przerwę 2 godzin. Pełne wyschnięcie powłoki uzyskasz się po 4 godzinach.

 

Cena

 

Lakierobejca 2w1 0,2 L – ok. 15 zł

Lakierobejca 2w1 0.8 L – ok. 37 zł

Lakierobejca 2w1 2,5 L – ok. 90 zł

 

 

Więcej informacji na

http://drewnochron.pl/

 

O marce:

PPG Deco Polska Sp. z o.o. (z siedzibą we Wrocławiu) to producent wiodących na polskim rynku farb i lakierów, w tym sztandarowej marki Dekoral. Do PPG Deco Polska należą także marki: Dekoral Professional, Bondex, Drewnochron, Domalux, Domalux Professional, Sigma Coatings, Malfarb, ProGold, Centra Dekoral Professional, Studia Dekoral, Akademia Techniczna. Firma PPG Deco Polska jest częścią koncernu PPG Industries – światowego lidera na rynku farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma powstała w 1883 roku. Zaopatruje klientów z branży przemysłowej, transportowej, budowlanej oraz klientów detalicznych. Siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu (USA). Firma działa w ponad 70 krajach świata i zatrudnia ok. 47 tys. pracowników. Wartość sprzedaży w 2017 roku wyniosła $14.8 miliarda dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.