Świąteczne ozdoby w perłowym wydaniu

Połyskujące perłowym blaskiem dekoracje to niezawodny przepis, by wyczarować magiczny klimat na święta. Mieniąc się odcieniami srebra czy złota będą stanowić najpiękniejszą ozdobę domowych wnętrz, szczególnie gdy wykonamy je własnoręcznie.

 

Metaliczne, opalizujące tonacje można uzyskać z pomocą perłowej farby Tikkurila Taika Pearl Paint. Wystarczy pomalować nią szyszki czy bombki choinkowe, by na święta urzekały w swej nowej, olśniewającej odsłonie. Delikatnie iskrzące się ozdoby wprowadzą do wnętrza styl glamour, potęgując panującą w mieszkaniu odświętną atmosferę. Farba występuje w kilkunastu atrakcyjnych odcieniach bazujących na srebrze i złocie. Z łatwością można więc dopasować ozdoby pod względem koloru do reszty wystroju, nie zaburzając spójnego rytmu aranżacji.

Malowanie świątecznych dekoracji niesie ze sobą wiele satysfakcji, a na dodatek wcale nie musi być skomplikowane. Najprostszą metodą jest zanurzenie zdobionych elementów bezpośrednio w farbie i odczekanie aż jej nadmiar spłynie. Do malowania, np. mniejszych szyszek czy trudno dostępnych miejsc można wykorzystać pędzelek. Jest to również dobry sposób, by nadać ozdobom interesujący, indywidualny rys. Włosie pędzla odznacza się na powierzchni, tworząc głęboki, wielowymiarowy efekt.

W ten sam sposób można wykonać jeszcze wiele innych bożonarodzeniowych ozdób. Zwykłe ramki, gliniane doniczki czy podstawki pod szklanki, pomalowane Tikkurila Taika Pearl Paint, zyskają nowy blask, spowijając dom nastrojową, perłową poświatą.

Więcej informacji na ten temat malowania świątecznych dekoracji dostępnych jest na stronie: https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/boze_narodzenie.

 

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, a w Polsce obecna jest od 1998 roku. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.